- Advertisement -

TAG

Drejtoria e Përgjithshme Detare

Drejtoria detare paralajmëron përkeqësim të motit mesnatën e 23 Janarit

Drejtoria e Përgjithshme detare ka paralajmëruar përkeqësim të motit mesnatën e 23 Janarit duke theksuar se bregdeti do të përfshihet nga erëra të forta. Me...

Stuhia e shiut, Drejtoria e Përgjithshme Detare paralajmëron: Merrni masa

Që prej mbrëmjes së djeshme vendi është përfshirë nga reshje të dendura shiu, erë dhe stuhi. Për shkak të kësaj situate të motit të keq...

Drejtoria Detare paralajmëron: Cikloni po afrohet me erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se si rezultat i krijimit të një cikloni, me erëra të fuqishme dhe reshje shiu, do të përkeqësohet...

Rinis udhëtimi i trageteve drejt Italisë? Reagon Autoriteti Portual në Durrës

Drejtoria e Përgjithshme Detare dhe Autoriteti Portual Durrës ka reaguar në lidhje me lajmin për rinisjen e udhëtimeve drejt Italisë me traget. APD raporton se...

Drejtoria e Përgjithshme Detare/ Ja udhëtimet me traget që do të ndalohen

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar për udhëtimet që do të ndalohen nga dita e sotme. Udhëtimet me mjetet e transportit detar drejt Italisë veriore...

Muaji Shkurt do të nis me rreshje shiu dhe erë të fortë

Duke nisur nga dita e martë do të ketë një kthesë të papritur për sa i përket motit në muajin Shkurt. Do të mbizotërojë moti...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -