- Advertisement -

TAG

Drejtori

Dënohet me 1 vit e 4 muaj burg ish-drejtori i burgut të Lushnjës

Dënohet me 1 vit e 4 muaj burg me gjykim të shkurtuar ish drejtori i burgut të Lushnjës, Judmir Shurdhi. Ai u shpall fajtor nga...

Arrestohet drejtori në Bashkinë e Sarandës, një juriste dhe noteri

Policia e Sarandës ka arrestuar këtë të mërkurë, drejtorin e Urbanistikes në Bashkinë e qytetit bregdetar, një juriste në ASHK dhe një noter. Bëhet me...

U arrestua se jepte certifikata të jashtëligjshme në bregdet, lirohet nga burgu ish-drejtori i Kadastrës në Sarandë

Është liruar nga qelia ish-Drejtori i ASHK Sarandë, Andri Dhima. Gjyqtari Fatmir Ndreu ndryshoi sot masën e sigurisë për Dhimën nga “Arrest ne burg”...

“KLSH kërkoi largimin nga detyra”, Salianji: Drejtori i Tatimeve u emërua nga Rama për të kërcënuar bizneset

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar qeverinë Rama se nuk njeh limite në emërimin e drejtuesve të institucioneve dhe se njerëzit e...

Megaoperacioni në Korçë, 5 muaj hetime që u finalizuan nga zv.drejtori Ermal Muçaj

Ditën e djeshme Policia e Korçës ka finalizuar megaoperacionin “knockdoën”, ku janë proceduar 101 persona, mes të cilëve janë lëshuar 31 urdhër arreste, ndërsa...

Drejtori i Veliajt në UKT bën tender 25 mln lekë dhe ia jep vetes

Nëse institucionet publike në Shqipëri shumicën e procedurave publike i kanë të parregullta dhe të dyshimta, Bashkia e Tiranës është kampionia e tyre. Radhën...

E shkuara e errët e Florjan Muçajt në SHBA, ish-drejtorit të Albpetrol që u arrestua në skandalin e inceneratorëve

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka lëshuar disa urdhër-arreste në fund të muajit mars për çështjen e skandalit të inceneratorëve,...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pret në zyrë homologun italian, ja çështjet që u diskutuan  

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka mirëpritur ditën e sotme homologun e tij, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

Flet babai i vajzës që u ngacmua nga drejtori i shkollës në Lushnje: Të nesërmen ika…

Në lidhje me rastin e djeshëm, ku drejtori i një shkolle 9-vjeçare në Lushnje ka ngacmuar një nxënëse, ka folur babai i 15-vjeçares. Në...

Lirohet nga burgu ish-drejtori i Policisë së Vlorës që u kap në përgjimet e Habilajve

Ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, është liruar ditën e sotme nga qelitë e burgut të Fierit dhe është kthyer pranë familjes se...

Latest news

Kapet shqiptari me 18 kg kokainë, spiunohet nga komshinjtë

Policia italiane arrestoi një 30-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë. Shqiptari e kishte kthyer shtëpinë ku qëndronte në një laborator droge. Lëvizjet...

Berisha prezanton grupet e punës për protestën e 7 korrik, në listë edhe deputetë të Bashës

Edhe pak ditë na ndajnë nga protesta e 7 korrikut që organizohet nga Sali Berisha dhe ish-kryeministri mesa duket ka nisur përgatitjet për zhvillimin...

Polici aksidenton të miturin dhe largohet nga vendngjarja në Pogradec  

Një aksident ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, ku një punonjës i policisë, duke drejtuar automjetin e tij, ka aksidentuar një...

Dokumente identifikuese, Qeveria e Kosovës vendos reciprocitet ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur masën e reciprocitetit karshi Serbisë sa u përket dokumenteve identifikuese. “Çdo person që paraqitet për kalim të kufirit shtetëror me...

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...
- Advertisement -