- Advertisement -

TAG

Dorjan Teliti

“Klientelizëm, luks e braktisje”, Teliti: 5 problemet e projektbuxhetit 2021

Drejtori i kabinetit dhe eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti lëshoi akuza në drejtim të qeverisë Rama. Në një dalje publike nga selia blu,...

PD në banesën e rrënuar nga tërmeti, kryefamiljari: Tavani ka rënë komplet, duam ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi shumë familje në Shijak. Një prej tyre ishte dhe banesa e Sali Kokomanit në fshatin Gjepal në Shijak, ku...

PD akuza qeverisë: Turizmi në pikë të hallit, po shkon drejt falimentimit për shkak të pandemisë

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka akzuar qeverinë duke thënë se ka lënë pa mbështeje ekonomike turizmin. Me anë të një postimi në...

“Mos të paguhen qeratë”/ PD kundër Ramës: Qeratë mos i paguani por dritat dhe ujin po?!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme u shpreh se qytetarët që kanë humbur punën, dhe bizneset e vogla që janë mbyllur për shkak të...

Teliti: Shtetit i mungojnë 260 milion dollarë për 2019, po aq sa grantet e ofruara nga Brukseli

Eksperti i ekonomisë së PD, Dorjan Teliti shprehet se shtetit shqiptar i mungojnë 260 milion dollarë për vitin 2019, po aq sa grantet e...

“Biznesi i vogël drejt falimentit”, Teliti premton se PD do ua shpërndajë paratë e taksave shqiptarëve, jo oligarkëve

Drejtori i kabinetit në PD, Dorjan Teliti ka qenë sot në zonën e Xhamllikut në Tiranë për të biseduar me biznesmenët e zonës e...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -