- Advertisement -

TAG

ditë

Vuani nga tensioni i lartë i gjakut? Ja se sa kafe mund të pini në ditë

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e atakut në...

Si ndihmon uji organizmin tonë dhe sasia që duhet të pijmë për rënien në peshë

Shpesh, uji thirret “elementi ushqyes i harruar”. Mungesa e ujit në organizëm ose dehidratimi ndodh atëherë kur trupi nuk merr lëngje të mjaftueshme. Nëse një...

Mos kalofshi një ditë të mirë!…Kaloni një ditë që ka kuptim

Mirëmëngjes...Ju lutem mos kaloni një ditë të mirë. Kaloni një ditë që ka kuptim, kaloni një ditë të vërtetë. Kaloni një ditë të sinqertë,...

Bora bën natën ditë në Shkodër (Foto)

Rrjetet sociale janë "zbardhur" nga dëbora. Facebook-u këto ditë ngjan si një pistë garimi se kush poston foton më të bukur. Ama disa momente...

 Sot është dita më e shkurtër e vitit, vetëm 9 orë dritë

Zyrtarisht dimri ka nisur sot, me ditën më të shkurtër të vitit, në orën 11:44 të 21 dhjetorit kur ndodh solstici dimëror. 21 dhjetori ka...

Sërish hëna surprizë, pas 8 vitesh sonte nata bëhet si ditë

Hëna e plotë e Vjeshtës sivjet do të duket mrekullisht shumë afër. Quhet Hëna e Vjeshtës pasi është e para hënë e plotë, me afërta...

Do duhet një ditë të ndalojmë…

Nga Ilir Hoxholli Do duhet një ditë të ndalojmë këtë spirale vetshkatërruese që po na merr çdo vlerë. Lajmet se me kë flen filan këngëtar...

Latest news

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...

Arratiset Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinit. Lajmi...
- Advertisement -