- Advertisement -

TAG

dialogu me Serbine

Kurti: Në qershor mund të rinisim dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nga Brukseli ka deklaruar se pritet që qershori të jetë dhe muaji që dato do të nisin dialogun me...

Kurti: Prioritet në dialogun me Serbinë do të jetë çështja e krimeve të luftës e të humburit

Kryeministri i Kosoës  Albin Kurti së bashku me kandidaten për presidente, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe tek  Kompleksi Memorial në Krushë të Madhe, në...

Osmani pas takimit me Lajçak: Nuk diskutojmë për kufijtë, në dialogun me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë e përkushtuar në dialogun me Serbinë, por si...

Dialogu me Serbinë prioritet apo jo i qeverisë së ardhshme të Kosovës?

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti, i cili pritet ta formojë qeverinë e Kosovës, thotë se dialogu me Serbinë nuk është prioritet i tij. Por...

SHBA thirrje Albin Kurtit: Jepini përparësi dialogut me Serbinë

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Ned Price tha se SHBA do të do të inkurajojnë qeverinë e re të Kosovës, që sapo të...

BE: Kosova të vazhdojë dialogun me Serbinë

Bashkimi Evropian, në reagimet e para pas zgjedhjeve në Kosovë, ka bërë thirrje që autoritetet e reja që do të dalin nga këto zgjedhje...

Media serbe jehonë deklaratës së Haradinaj: Asnjë kompromis në dialogun me Serbinë

Mediat serbe duket se po monitorojnë me vëmendje fushatën elektorale në Kosovë, dhe sidomos disa prej liderëve të partive politike. Tanjug i ka bërë jehonë një...

Ish-drejtuesit e UÇK në Hagë, Presidentja e Kosovës: Nuk është momenti që të vazhdohet dialogu me Serbinë

Në një intervistë ekskluzive për DW, Vjosa Osmani presidente e Kosovës në detyrë flet për procesin në Gjykatën Speciale, dialogun me Serbinë, rolin e...

Ministri i Drejtësisë kërkon pezullimin e dialogut me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), parti që është pjesë e koalicionit qeverisës, ka kërkuar në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, që të pezullohet...

AAK kërkon ndërprerjen e dialogut me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, parti kjo që është pjesë e koalicionit qeveritar, ka kërkuar që Qeveria të ndërpresë menjëherë të gjitha aktiviteteve që...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -