- Advertisement -

TAG

dhermi

Sa të vegjël që jemi dhe sa rrëmujë bëjmë!

Sa të vegjël që jemi dhe sa rrëmujë bëjmë! Kurse atje lart, qetësi e madhe! Yjet nuk bëjnë luftë kundër njëri-tjetrit. Cilido ka vendin e tij! Në 25...

Shpërndanin kokainë në Dhërmi, arrestohen 3 persona

Policia ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen se shppërndanin lëndë narkotike në Dhërmi. Uniformat njoftojnë se janë prangosur K. K., 25 vjeç, A. Sh,...

“Pushtuan” tokën në Dhërmi, procedohen nga Policia 3 persona

Procedohen në gjëndje të lirë 3 shtetas, për veprën penale “Pushtimi i tokës”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë, në vijim...

Deputeti milioner, Alket Hyseni, apartamente, toka dhe llogari bankare. Si i bëri paret? (film)

Në vitin 2000, Alket Hyseni, në atë kohë 24 vjeç, u bë punonjës i doganës së Kakavijës dhe në vitin 2003, ai kishte një...

Si e grabiti pronën 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi deputeti i Rilindjes, Alket Hyseni?

Ish-doganieri Alket Hyseni, sot deputet i Partisë Socialiste, nuk është marrë ende nën hetim nga Prokuroria për akuzën e rëndë të grabitjes së 11...

Qytetarja denoncon deputetin e PS-së: Alket Hyseni më ka vjedhur 11 mijë m2

64-vjeçarja Irini Bua nga Dhërmiu i Vlorës thotë se, i janë grabitur 11 mijë metër/katrorë pronë të fituar me ligjin 7501. Teksa në emisionin “Të...

Dhërmiu mbulohet nga bora (film)

Dhërmiu është një nga destinacionet kryesore turistike të Shqipërisë gjatë verës. Ai njihet për ujin e kaltër e të kristaltë dhe plazhin fantastik. Stina dimrit...

4 peshkaqenë shihen pranë bregut në Dhërmi, pushuesit në panik dalin nga uji (Film)

Sikur të mos mungonin faturat me çmime "të kripura" që publikohen në rrjetet sociale, tashmë një tjetër detaj jo i zakontë risjell në vëmendje Dhërmiun....

Të rinjtë shqiptarë drejt Dhërmiut, të huajt pushtojnë Durrësin

Nga Kujtim Xhaja Sot do të shkruaj për pushimet e mia të verës dhe ç’vura re gjatë këtyre pesë ditëve qëndrim… Sepse natyrës prej vrojtuesi nuk...

Nuk është turp me shku me autobus për Dhërmi

Nga Alma Nikolli Po i shkrepja një fotografi mikes sime dhe për një moment e lashë. “Prit të largohemi pak të mos dalin mbeturinat në...

Latest news

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...

Armë pa leje dhe municion luftarak në banesë, pranga 28 vjeçarit në Durrës

Një 28 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të riut Silvestër Grillos është bërë...

Reshje bore dhe shiu në Kukës, si paraqitet situata

Moti i keq dhe me reshje të dendura shiu dhe bore në zonat malore ka sjellë probleme në qarkullimin e makinave në Kukës. Sipas...
- Advertisement -