- Advertisement -

TAG

dasme

Të shtëna me armë zjarri gjatë një dasme në Peqin

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë pasdite në fshatin Pajovë të Peqinit. Burime për mediat bëjnë me dije se fatmirësisht deri në këto...

Organizoi dasmë kundër rregullave të Covid, “kërcet” gjoba në një lokal në Tiranë

Një pronar i një lokali në Tiranë ka marrë gjobë pasi ka organizuar dasmë kundër rregullave të Covid. M.K 30 vjeç është gjobitur me 10...

Shkuan në dasmë, infektohen 7 persona me Covid në Tepelenë

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 7 raste të reja me koronavirus në qytetin e Tepelenës. Mësohet se personat janë infektuar, pasi kanë...

Martesë nën efektin e alkoolit, kërkon anulimin pas vetëm 4 ditësh

“Shumë të dehur për të kuptuar se çfarë po bënim”. Ky është shpjegimi i Nicolas Cage, që ka kërkuar anulimin e dasmës me artisten...

Samiti i Diasporës, Genc Sejko: Ja pse e quaj dasmë pa nuse

Njeriu i memeve, Genc Sejko i ftuar në studion e “A Show” ka komentuar Samitin e Diasporës. “Samiti i Diasporës në Tiranë ishte një dasëm...

Fshati i shtëpive bosh për shkak të emigracionit, prej vitesh s’bëhen dasma (film)

Në Kryevidh, prej vitesh nuk bëhen dasma. Në fshat ka rreth 300 shtëpi, por nëpër rrugë sheh dyer të mbyllura. Në 60 familjet që...

Përrallë nga e tashmja në Tiranë…Dhëndri i ardhur nga Franca, lë nusen se nuk “i doli” e virgjër

Nga Kujtim Xhaja Një përrallë nga e tashmja... Sot do të shkruaj për një ngjarje që më ka tronditur thellë... Kjo ndodhi më ka ndryshuar krejtësisht...

Mbyllet lokali i dasmave në Dibër, pamje të tmerrshme të kuzhinës (Foto)

AKU në kuadër të kontrolleve për gjithë gamën e produkteve ushqimore në funksion të sigurisë ushqimore ka pasur në vëmendje në veçantë edhe në...

Martesa e këtij çifti shqiptar po thyen rrjetin, pse është cilësuar si dasma e vitit

Martesa është një hap shumë i rëndësishëm në jetën e një çifti. Ajo është dera që të çon drejt të ardhmes. Por që të...

Dasma e shqiponjave, djali çam që promovon vlerat kombëtare në Japoni

Simboli më i njohur shqiptar ka "fluturuar" në Japininë e largët. Djali çam, Arbër Demo ka kurorëzuar dashurinë e tij me një vajzë japoneze....

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -