- Advertisement -

TAG

çështja e Kodit Zgjedhor

Basha për ndryshimet në Kodin Zgjedhor: Do i kontestojmë

Lideri i Opozitës Lulzim Basha në takimin e zhvilluar me bizneset në Tiranë u ndal edhe te çështja e Kodit Zgjedhor. Basha është shprehur se...

“Shqipëria realitet kontradiktor”, Artan Fuga: Dyshues për Reformën Zgjedhore (film)

Akademiku Artan Fuga në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën politike në vend, listat e hapur dhe ndryshimet që janë bërë se fundmi në...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -