- Advertisement -

TAG

Call Center

Mashtruan dhe joshën gjermanët përmes ‘Call Center’, arrestohen 8 persona në Koovë, sekuestrohen mijëra euro cash

Tetë persona janë arrestuar nga policia e Kosovës pasi dyshohet se kanë joshur dhe mashtruar qytetarët e ndryshëm nga Gjermania përmes platformave online “call...

A ka të prekur në call center? Ministria e Shëndetësisë jep detajet

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë detaje lidhur me kategoritë e prekura nga koronavirusi në vendin tonë. Dr. Marjeta Dervishi nga Instituti i Shëndetit Publik, deklaroi...

Basha i kërkon qeverisë të mbyllë Call Center-at dhe fasoneritë

Kreu i PD Lulzim Basha i kërkon qeverisë që të marrë masa të menjëhershme për mbylljen e call center-ave, fasonerive dhe fabrikave me shumë...

Durrës/ Policia vendos gjoba në 2 biznese, lokali i hapur dhe punonjës pa masa mbrojtëse (film)

Ditën e sotme ne qytetin e Durrësit policia e qytetit ka gjobitur me 1 milionë lekë të vjetra pronarin e një lokali pasi nuk...

Arrestohet 29-vjeçari që punonte në “Call Center”, i shkakton 500 mijë euro dëm kompanisë

Një 29 vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën. Në vijim të operacionit “ÇENTRALISTI” u arrestua i riu...

Rroftë Call Center-i!

Nga Lada Banushi Sa vajza, djem, burra, gra e adoleshentë u dëshpëruan kur doli lajmi se shërbimi telefonik në Shqipëri do të mbyllej?! Me siguri,...

Ne, italianët e call-centerave shqiptarë

Nga Kujtim Xhaja Ata janë të rinj, energjik dhe punëtorë. Kanë lënë vendet e tyre të lindjes, janë shkëputur nga normat, traditat e vendit fqinj,...

Të tjerë punojnë, të tjerë fitojnë

Nga Alma Nikolli Sa zbres në oborr në të çarat e betonit shoh dhjetëra milingona që ia kanë nisur punës. Transportojnë ushqim milimetrik për sytë...

“Shkëlqimi” dhe rënia e panaireve të punësimit…

Nga Kujtim Xhaja Të sapodiplomuar, të sapodalë nga auditoret e universitetit, plot me energji mijëra të rinj dhe të reja shqiptare, çdo ditë janë në...

“Sono la “Sorella Tone'”, gratë e vajzat protestojnë me 8 Mars kundër dhunës së Call Center-ave

Në Tiranë do të protestohet me 8 Mars. “Buongiorno signore sono la “Sorella Tone”. Chiamo Dall’Albania come posso aiutarlo? Abbiamo delle fantastiche offerte speciali per...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -