- Advertisement -

TAG

biznesi i vogël

Hyn në fuqi vendimi për rritjen e pragut të TVSH-së, nga 1 janari 2021 mbi 46 mijë biznese mund të dalin nga skema

Nga 1 janari 2021, biznesi i vogël me xhiro deri në 10 milionë lekë do të përjashtohet nga skema e TVSH-së. Ndryshimet nuk kufizojnë...

Basha me bizneset në Tiranë: Në planin tonë do keni detyrim vetëm 0.5 % të xhiros vjetore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të hënë është ndaluar në Njësinë Administrative nr 1 në Tiranë, ku ka dëgjuar nga afër shqetësimet...

Eksperti i ekonomisë: Zerimi i taksës për biznesin e vogël si premtim elektoral, nuk është i qartë

Ekperti i ekonomisë Pano Sako, në një intervistë për “Abc-në e Mëngjesit”, ka komentuar borxhin e marrë së fundmi nga qeveria. Sipas Panos çdo borxh ka risk...

“Brenda këtij sesioni do e bëjmë ligj”, Rama: Heqim tatim-fitimin dhe TVSH-në për biznesin e vogël

Kryenimistri Edi Rama ka deklaruar këtë të mërkurë se biznesit të vogël do ti hiqen tatim fitimi dhe TVSH-ja për një periudhë të caktuar...

Rama: Biznesi i vogël merr pagën e luftës në fillim të prillit, familjet e varfra dyfishim të ndihmës ekonomike

Në kuandër të masave të marra kundër koronavirusit, kryemnistri Edi Rama deklaroi se në fillim të prillit biznesi i vogël me pagën e luftës ashtu...

Rama: Sot në 15:30 kam një mesazh për ju

Kryeministri Edi Rama njofton të gjithë qytetarët shqiptarë se sot në orën 15:30 do iu jap një mesazh për vendimin për çeljen e negociatave. Nëpërmjet...

Basha thirrje Ramës: Mos vono paketën e ndihmës ekonomike për biznesin e vogël

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që mos vonojë të miratojë paketën e ndihmës ekonomike dhe krahas saj të vendosë...

“Biznesi i vogël drejt falimentit”, Teliti premton se PD do ua shpërndajë paratë e taksave shqiptarëve, jo oligarkëve

Drejtori i kabinetit në PD, Dorjan Teliti ka qenë sot në zonën e Xhamllikut në Tiranë për të biseduar me biznesmenët e zonës e...

Rama përplaset me biznesin e vogël. Nasto: Janë mbyllur 82 mijë biznese. Kryeministri: Ku i gjeni këto shifra?

Përfaqësues të Shoqatës së Biznesit të Vogël dhe të Mesëm u përplasën me Kryeministrin Edi Rama gjatë një tryeze të përbashkët të zhvilluar këtë...

Basha nuk është opozita, por mallkimi i saj

Nga Andi Bushati Sado keq të jetë Edi Rama, sado që protestat si ajo e kuksianëve të nxjerrin në pah arrogancën e tij, sado që...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -