- Advertisement -

TAG

banane

Çfarë duhet të hamë në darkë e çfarë jo, për një gjumë sa më të mirë

Sipas ekspertit të gjumit të britanikes Independent, Sammy Margo, ka një listë ushqimesh të duhura për kohën para gjumit. Margo shpjegon se ushqime të caktuara...

Ëmbëlsirë për verë, tortë akulli me banane dhe çokollatë

INGREDIENTËT: 500 ml ajkë e ëmbël 250 ml qumësht i kondensuar Biskota Banane UDHËZIMET 1. Përziejmë ajkën e ëmbël me qumështin e kondensuar derisa të bëhet një krem i fortë. 2. Shtojmë brenda bananet e grira...

Ushqimet që nuk duhet t’i hash kurrë esëll ose me stomakun bosh

Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk janë të përshtatshme për t’u...

Hani lëkurën e këtyre frutave, kanë dyfish më shumë vlera ushqyese

Sipas ekspertëve, konsumimi i disa frutave bashkë me lëkurë ndihmon shumë në përmirësimin e disa problemeve shëndetësore. Disa nga frutat që mund të konsumohen edhe...

Trafikuan 1,8 ton kokainë në Gjermani, ja emrat e bosëve shqiptarë

Mësohen identitetet e 13 shqiptarëve të arrestuar në Gjermani të cilëve iu kapën 1,8 ton kokainë me vlerë tregu mbi 400 milion euro. Shqiptarja.com ka siguruar...

Sot e përmendi Lu, arrestohet “peshku i madh” i kokaninës në banane që u kap në Maminas

Policia shqiptare në bashkëpunim me palën gjermane ka arrestuar Arbër Çekajn. Pronari i firmës "Arbi Garden", në të cilën cilës u gjet 613 kg kokainë...

Historia e njërit nga “ata”

Nga Kujtim Xhaja Pas një ditë të lodhshme pune, zbres në qendër të Tiranës...Me kufjet në vesh, ashtu i shpërqendruar ndaloj përpara një semafori... Në krahun...

Pluhuri i bardhë e ka mbuluar këtë vend, pesudo-mirëqenia, që po degjeneron rininë…

Nga Rexhep Rada Kemi nga 10 fratë trafikantë në lagje që kanë nga 10 kushërinj furnizues në Holandë e Angli. Shohim kudo qindra konsumues hashashi e...

Droga kolumbiane kapet në Shqipëri, jehonë në mediat ndërkombare

Kokaina e kapur sot në Maminas është komentuar edhe nga mediat ndërkombëtare. Policia shqiptare kapi 613 kg kokainë që vinte me kamionët e bananes...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -