- Advertisement -

TAG

Autoriteti Rrugor Shqiptar

Temperaturat e ulëta: Akset ku duhet të lëvizni me zinxhirë

Vendi është përfshirë nga temperatura të ulëta që kanë sjellë reshje borë si edhe ngrica. ARRSH rekomandon përdorimin e kalimit me zinxhirë në akset...

Borë dhe ngricë, ARRSH-shoferëve: Në këto akse pajisuni me goma dimërore e zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se për shkak të temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dëborës në akset Korçë-Qafë Qarri, Korçë-Dardhë, në pjesën...

Reshje bore në juglindje, ARRSH: Pajisuni me goma dimërore e zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se gjatë natës në juglindje të vendit ka pasur reshje me intensitet të ulët. Autoritetet theksojnë se ka vijuar...

Prapaskenat e tunelit 155 mln euro

Nga Klodian Tomorri Fundjavën që kaloi, televizionet në Tiranë i ndanë ekranet e tyre në dysh. Në njërën anë shfaqeshin pamjet e protestave, ndërsa në...

Moti i keq në vend, ARRSH apel qytetarëve që të respektojnë sinjalistikën

Nisur nga reshjet e shiut që kanë përfshirë të gjithë vendin, Autoriteti Rrugor Shqiptar i ka bërë apel qytetarëve që të respektojnë sinjalistikën. ARRSH kërkon...

Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri: Janë të pastruara

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto...

Erë e fortë dhe ngrica: ARRSH tregon gjendjen e akseve kryesore

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi para pak minutash mbi gjendjen e akseve kryesore  rrugore në vend: Rajoni Verior Gjatë natës problem kanë qenë temperaturat e ulëta dhe...

Reshjet e dendura të shiut, ARRSH thirrje shoferëve: Kujdes në këto akse problematike

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka reaguar për situatën e krijuar në disa akse si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. ARRSH ka vënë në dijeni...

Reshje shiu e bore, ARRSH: Ja cilat janë akset ku duhen përdorur zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se të gjitha akset rrugore kombëtare janë të kalueshme, ndërsa apelon drejtuesit e mjeteve të vogla të përdorin zinxhirë në...

ARRSH: Mbyllet mbikalimi i Shkozetit pas tërmeteve të përsëritura

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se pas tërmeteve të njëpasnjëshme të përsëritura gjatë gjithë ditës, u mor vendimi që të mbyllet Mbikalimi i...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -