- Advertisement -

TAG

autoritetet shqiptare

Hebrenjtë, dokumentet që vërtetojnë shpëtimin (film)

Shumëkush ka dëgjuar, ka marrë informacion, apo e ka të qartë faktin se populli dhe autoritetet shtetërore shqiptare i mbrojtën dhe shpëtuan hebrenjtë nga...

Mutacioni britanik s’ka ardhur në Shqipëri? Gjermanët zbulojnë rastin e parë

Ndërsa autoritetet shqiptare thonë se ende nuk kanë identifikuar një rast me Covid të mutacionit britanik, gjermanët mendojnë ndryshe. Ata thonë se në Shqipëri...

Policia: Kapen 232 kg kokainë, arrestohen 6 shqiptarë në Belgjikë

Policia e Shtetit ka finalizuar me sukses operacionin ndërkombëtar “ATOS”, në kuadër të së cilit janë arrestuar 6 shqiptarë. Ky operacion u zhvillua nga...

Protestat në Tiranë/ KiE: Zero tolerancë për zyrtarët e përfshirë në përdorimin e dhunës

Komisioneria e Këshillit të Evropës për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatović ka deklaruar se autoritetet shqiptare duhet të jenë të përmbajtur në menaxhimin...

“Kacifas u vetëvra”/ Reagojnë mediat greke: Autoritetet shqiptare po gatuajnë diçka

Pas publikimit të lajmit se shtetasi Konstatinos Kacifas, i cili humbi jetën në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetor 2018 gjatë një rrethimi nga...

Zëri i Amerikës: Turkut të dëbuar nga Shqipëria iu mohua akimimi

Urdhëri i dëbimit i nxjerrë nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, ngre dyshime të forta se atij ju mohua hapur e drejta...

Dhjetëra qytetarë protestë për Ballistin para Kryeministrisë

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur pasditen e sotme para godinës së Kryeministrisë, duke i kërkuar qeverisë shqiptare që të garantojë mos ekstradimin e Ballist Morinës...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -