- Advertisement -

TAG

Atentati në Tiranë

Atentati në Tiranë, Lleshaj: Ngjarje të tilla do ndodhin, ndryshe nuk do kishim polici

Lidhur me ngjarjet kriminale të ndodhura përgjatë ditëve të fundit, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, deklaroi se ngjarje të tilla do ndodhin, sepse përndryshe...

Atentati në Tiranë: Dy kalimtarë të plagosur, një italian dhe një i mitur

Nga atentati me tritol në Tiranë kanë mbetur të plagosur edhe dy kalimtarë. Ngjarja e rëndë ndodhi në mes të ditës në një zonë tepër...

Atentati në Tiranë/ Si u ekzekutua me disa plumba ish-polici

Detaje te reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Tiranë, ku një ish-punonjës policie u gjet i ekzekutuar brenda një...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -