- Advertisement -

TAG

AstraZeneca

BE revoltohet me Britaninë për vaksinën anti-Covid, i kërkon llogari AstraZeneca

Dalja nga Bashkimi Europian ka sjellë përplasjen e parë mes BE-së dhe Anglisë. Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, BE i ka bërë presion kompanisë...

AstraZeneca aplikon për autorizimin e vaksinës nga BE-ja

AstraZeneca aplikoi te Bashkimi Evropian për autorizimin e vaksinës anti-COVID-19, që kjo kompani farmaceutike britanike e ka zhvilluar në bashkëpunim me Universitetin e Oksfordit. Agjencia...

Britania i hap dritën e gjelbër vaksinës AstraZeneca, me gjithë pikëpyetjet

Britania i dha dritën e gjelbër vaksinës së kompanisë AstraZeneca për koronavirusin, me gjithë pikëpyetjet e ngritura nga ekspertët lidhur me disa nga të...

Pse vaksina e Oxford – AstraZeneca anti Covid, mund të jetë më e rëndësishme se të tjerat?

Nga Aristos Georgiou, Newsweek Vaksina kundër COVID-19 që po zhvillohet nga gjiganti farmaceutik britanik-suedez, AstraZeneca me Universitetin e Oksfordit, mund të jetë thelbësore për frenimin e...

Vaksina e Oksford për COVID-19 shfaq 99% efektivitet. Pjesëmarrësit e gjithë moshave dy javë pas dozës së dytë patën antitrupa

Oksford premton një vaksinë tepër efektive. Tashmë që vaksina është në provat e fundit. 99% e pjesëmarrësve të të gjitha moshave kanë prodhuar antitrupa. Kjo...

Iu injektua vaksina anti-COVID e kompanisë AstraZeneca dhe Universitetit të Oksfordit, vdes vullnetari 28 vjeçar

Një 28 vjeçar brazilian që mori pjesë si vullnetar në provën klinike të vaksinës së përgatitur nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit ka...

Probleme serioze me vaksinën e Oksfordit, një tjetër paciente pëson efekte të rënda anësore

AstraZeneca, kompania britanike multinacionale farmaceutike dhe biofarmaceutike, ka treguar informacione të tjera rreth testeve klinike për vaksinën kandidate anti koronavirus, të shtunën. Në këtë raport,...

AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin testimet për vaksinën kundër COVID-19

Kompania farmaceutike AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit do të rinisin testimet për vaksinën kundër sëmundjes COVID-19, që shkakton koronavirusi i ri. Më 8 shtator, testimet...

Në fazën e fundit, pezullohet testimi i vaksinës së Oksfordit për Covid-19

Vaksina e kompanisë AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit solli shpresë në të gjithë botën, pasi u mendua se shumë shpejtë do të hidhet në...

Pezullohet përkohësisht një nga studimet për zhvillimin e vaksinës për COVID-19

Studimet në fazat e fundit të vaksinës së mundshme të kompanisë AstraZeneca për COVID-19, janë pezulluar përkohësisht ndërsa kompania heton nëse një sëmundje “e...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -