- Advertisement -

TAG

AstraZeneca

“Mund të kemi besim të plotë” kryeministri francez vaksinohet me “AstraZeneca”

Kryeministri francez Jean Castex mori dozën e parë të vaksinës së prodhuar nga AstraZeneca të premten. Lajmin e bëri të ditur zyra e tij,...

Von der Leyen: Deri në verë vaksinojmë 70% të qytetarëve

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka deklaruar se BE do të arrijë të vaksinojë 70% të qytetarëve deri në verë. “Unë jam...

Shkencëtari norvegjez gjen arsyen, ja përse ka mpiksje të gjakut pas marrjes së vaksinës AstraZeneca

Një studim i realizuar nga Spitali Universitar Rikshospitalet në Oslo, pretendohet se ka gjetur arsyen përse tre punonjës shëndetësisë në vend, të imunizuar me...

A është e sigurt vaksina? EMA merr vendimin për AstraZeneca-n

Agjencia Evropiane e Barnave është duke mbajtur konferencën për media në të cilën do të japë verdiktin në lidhje me vaksinën e AstraZeneca-s. Sipas...

Italia do të rifillojë përdorimin e vaksinës AstraZeneca të Premten

Rregullatori i barnave në Itali, AIFA, planifikon të rifillojë përdorimin e vaksinës AstraZeneca të Premten pas një rekomandimi nga Agjencia Evropiane e Barnave të...

“Kemi 5 raste të mpiksjes së gjakut”, rregullatori britanik këmbëngul: AstraZeneca, e sigurt

Rregullatori i Britanisë së Madhe për barnat ka theksuar edhe një herë se vaksina e prodhuar nga AstraZeneca është e sigurt. Po ashtu, sipas raportimeve,...

Boris Johnson i bën ‘karshillëk’ Evropës: Do të vaksinohem me Astrazeneca

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar njoftoi se do të vaksinohet me Astra Zeneca  shumë shpejt. Johnson tha se kjo është gjëja më e mirë që...

Mediat britanike: Evropa do të rinisë vaksinimin me AstraZeneca-n

Sipas The Times.co.uk, Franca dhe Italia po përgatiten të heqin pezullimin e vendosur për vaksinën AstraZeneca, pasi rregullatori evropian doli në përfundimin se përfitimet e...

Mësuesit për VOA: Kemi frikë nga vaksina, nuk flasim se na pushojnë

Në Shqipëri, nisi mes refuzimit dhe një entuziazmi të përmbajtur vaksinimi i mësuesve në kryeqytet dhe qytete të tjera me vaksinën Astra Zeneca kundër...

DW: Nuk e kemi luksin ta heqim nga lista AstraZeneca-n

Mjaft vende në BE, edhe Gjermania, pezulluan vaksinimin me AstraZeneca-n pas rasteve të trombozës, tani po verifikohen edhe njëherë të dhënat. Fabian Schmidt mendon...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -