- Advertisement -

TAG

Artur Zheji

Zhukri riktheu Berishën, Zheji: Vendimi juridik i paplotë në shkallën e parë

Janë ngritur shumë pikëpyetje se kush do ta drejtojë partinë, pas dorëheqjes së Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj...

Zhvillimet në PD, Artur Zheji tregon se për çfarë kanë rënë dakord Basha dhe Berisha

Analisti Artur Zheji thotë se ka një dakordësi mes Bashës dhe Berishës për të mos u krijuar grupime apo fraksione. Zheji shtoi se tashmë...

Ristani akuzon Zhejin: Ti merr zarfa për qëndrimet e tua! Zheji: Të kam parë tapë, modero alkoolin… (film)

Teksa flisnin për Kuvendin e Sali Berishës apo të Lulzim Bashës, analisti Artur Zheji dhe ish-deputeti i PD, Arben Ristani kanë hedhur akuza fyese...

Hipokrizia greke me “Agimin e Artë”

Nga Alket Veliu Gjykata e Apelit në Athinë e shpalli “Agimin e Artë” organizatë kriminale. 20 anëtarë të saj, nga të cilët 18 deputetë, u...

Qeveria kërkon t’i mbyllë gojën medias. Gjobitet me 10 milionë lekë Sonila Meço dhe Artur Zheji

Qeveria në represion ka gjetur një tjetër mekanizëm për t’i mbyllur gojën gazetarëve që nuk i shkojnë pas fijes. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur...

Shemsi Prençi përfshin Sandër Lleshaj në vrasjen e Kastriot Reçit në Mirditë: Gruaja e tij, kushërirë e ish-drejtorit të vrarë të OSHEE (film)

Një akuzë mjaft e rëndë është hedhur kundrejt ministrit Lleshaj nga studioja e “360gradë” nga Artur Zheji. Prençi ka pyetur ministrin e Brendshëm se kush...

Kllounada e Ligjërimit Publik në një shoqëri të shthurur

Nga Erl Kodra Për të kuptuar gjendjen e një shoqërie, së pari duhet kuptuar ligjërimi publik. Në esencën e tij, ky ligjërim është shumësia e...

Rama acarohet me gazetarët: Gra dhe vajza që hidhen si prostituta, Mark Marku duhet markuar me pullë të kuqe

Kryeministri Edi Rama acarohet me gazetarët nga foltorja e Kuvendit, duke i cilësuar gratë dhe vajzat si prostituta që hidhen në tezgat e tyre dhe shërbëtorët...

Artur Zheji: Akoma jemi te abetarja e demokracisë, do rezistojmë!

Gazetari dhe analisti i njohur, Artur Zheji, ka zbritur para Parlamentin ndërsa i është bashkuar protestës së gazetarëve dhe mediave kundër paketës “anti-shpifje”. Në një...

Artur Zheji: “Sëmurë? Asgjë për t’u shqetësuar! Po notoj në …”

Në disa portale kanë qarkulluar shumë pandehma për zhvillimet më të fundit në mediat shqiptare, ku si zakonisht, të vërtetat dhe të pavërtetat, ngatërrohen...

Latest news

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...
- Advertisement -