- Advertisement -

TAG

artistja shqiptare

Dua Lipa arrin sukses me albumin e ri “Club Future Nostalgia”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Dua Lipa publikoi pak ditë më parë versionin remix të albumit "Club Future Nostalgia”. Për këtë album, artistja shqiptare...

Obama publikon listën e këngëve të preferuara, mes tyre edhe artistja shqiptare

Ish-presidenti i ShBA, Barack Obama ka publikuar listën e këngëve që ai dhe familja e tij po dëgjojnë më së shumti këtë verë. Përmes një...

Ndahet nga jeta artistja e madhe Anita Take

Mbrëmjen e sotme është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare këngëtarja e mirënjohur e muzikës së lehtë shqiptare, Anita Take Anita Take është ngjitur në skenë para...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -