- Advertisement -

TAG

Artan Fuga

Humor anglez

Nga Artan Fuga Ja fasada që na nxjerr të gjitha “rrobat e palara” të qytetit tonë dhe të qytetërimit tonë aktual: Televizore me antena saçi. Jemi...

Parlamenti – tempulli i demokracisë?

Çfarë shakaje e hidhur që të bën t'ja plasësh gazit! Tempull? Lokal ku perënditë politeiste grinden me njëri-tjetrin? Vend i shenjtë ku shkojnë për t'u lutur besimtarët...

Përse z. Lulzim Basha nuk e pranoi ftesën e zotit Edi Rama?

  Nga: Artan Fuga Sepse nuk ka pike interesi në këtë vit elektoral. Po ta pranonte do të ishte një anashkalim publik i partneritetit me kryetarin...

Edhe humanistë, edhe patriotë

Nga Artan Fuga Bota është plot veprime palogjikë. Sociologjia është shpjegimi i arsyeshëm i veprimeve të paarsyeshme. Ja një: Shqiptarët po marrin dhenë, ikin nga sytë këmbët, nëpër...

Nuanca

Nga Artan Fuga Ka gjëra që bëhen, ka edhe gjëra që duken sikur nuk bëhen dot, por përsëri bëhen, ka edhe gjëra që nuk duhen bërë, por...

Demokratizim për Shqipërinë, jo për partinë!

Nga Artan Fuga Demokratizimi i elitave politike dhe i organizimeve të tyre nuk ka sjell aspak medoemos demokratizimin e shoqërisë. Mes tyre aristokratët në Mesjetë kishin...

Ministria e Arsimit vendos juntat ushtarake në universitete !

Nga: Artan Fuga Jo,  universitarët nuk e gëlltisin këtë rregullore që na provokon me rastin e zgjedhjeve të drejtuesve të universiteteve publike. Ne duam zgjedhje të...

Liza e Qymyrit

Nga: Artan Fuga Ajo ishte një nga personazhet më të rëndësishme të rrugëve të Tiranës. Padyshim nga të vetmet personazhe që si femër, a mashkull, nuk...

Fuga nuk ndalet, thirrje të rinjve: Rrezistencë sociale ndaj anadollakëve

Profesori reagoi pasi kryeministri Rama deklaroi sot : Më ka ardhur shumë zor kur kam parë një profesor, mendimtar i shquar, që e kishte...

Latest news

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Asnjë vdekje nga COVID-19 dhe 132 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3601 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19,...

Karton i kuq për Veliajn, 140 milionë lekë nga xhepat e kryeqytetasve për të blerë heshtjen e ekspertit kritik

Erion Veliaj njihet si mjeshtri i blerjes së atyre pak të guximshmëve që flasin mbi masakrimin e kryeqytetit nga furia e betonit dhe propagandës...
- Advertisement -