- Advertisement -

TAG

Armend Zemaj

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

4 të vdekur dhe 279 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar edhe 279 raste të reja me koronavirus. Ai bëri të...

Kosova drejt lehtësimit të masave, Zemaj: Jemi të fundit në rajon sa i përket rasteve të reja me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur sot rreth mundësisë së lehtësimit të masave kufizuese që janë në fuqi. Zemaj thotë se sipas statistikave të...

Ministri i Shëndetësisë: Kosova ka aplikuar për vaksinën COVAX

Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, tha se Kosova, më 7 dhjetor, ka aplikuar zyrtarisht në programin COVAX, për sigurimin e...

Zemaj zbulon se cilët do të jenë të parët që do të vaksinohen në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po raporton në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e situatës me Covid-19. Në fjalën e tij,...

Zemaj: Nuk ka masa lehtësuese në Kosovë, ora policore do të vazhdojë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur që për shkak të shifrave të larta të të infektuarve me Covid, ora policore do...

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...

2,332 raste aktive me koronavirus regjistrohen aktualisht në Kosovë

2.332 raste aktive me COVID-19 regjistrohen aktualisht në Kosovë. Deri më tani shënohen 18.148 raste nga 88.090 persona të dyshimtë me koronavirus. IKSHPK njofton...

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron masa strikte në Kosovë nëse shtohen rastet

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës,  Armend Zemaj ka thënë para gazetarëve se nuk do të ketë izolim por,  do të merren masa strikte për...

Latest news

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...
- Advertisement -