- Advertisement -

TAG

Armando Broja

Armando Broja në radarët e klubit anglez, fillojnë bisedimet me Çelsin

Lajme të rëndësishme rreth merkatos kanë ardhur nga klubi anglez i Ëest Ham. Siç raporton gazetari italian, Gianluca Di Marzio, Ëest Ham kanë futur...

Shqipëri-Izrael/ Broja ekzekuton saktë penalltinë dhe kalon në avantazh kuqezinjtë

Shqipëria ka zhbllokuar rezultatin ndaj Izraelit, duke kaluar në avantazh në minutën e 45 me anë të një penalltie të fituar nga Balliu.  Penalltia...

Broja e nis që nga minuta e parë, publikohen formacionet zyrtare për Shqipëri-Izrael

Pas pak minutash pritet që të nis ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit, ndërkohë janë publikuar edhe formacionet zyrtare e të dyja skuadrave. Trajneri Edi...

Broja i thotë lamtumirë Sauthemptonit: Ishit si një familje

Bomberi shqiptar, Armando Broja ka mbyllur aventurën e tij te skuadra e Sauthemptonit, ku tani do të rikthehet te skuadra e Çelsit e cila...

E bujshme, pas Milanit një tjetër “big” futet në garë për Brojën

Armando Broja është dapiskutim një nga lojtarët më të përfolur kohët e fundit. Paraqitjet e sulmuesit shqiptarë me Southampton në Premier League kanë marrë...

Reja i beson sulmin Brojës, ja formacioni kundër Spanjës

Ditën e nesërme Shqipëria do të përballet me Spanjën në “RCDE Stadium”, takim ky që do të luhet në orën 19:45 të mbrëmjes. Përballje kjo që...

Broja sfidon Spanjën: “Dua ta mundim”! Prenga për rikthimin: Jap gjithçka për Shqipërinë”

Armando Broja dhe Herdi Prenga ishin dyshja e radhës nga Kombëtarja që folën në prag të ndeshjeve kundër Spanjës dhe Gjeorgjisë. Dy lojtarët e...

Broja shqetëson trajnerin Reya, dëmtohet nga përplasja me portierin (FOTO)

Pas një periudhe fantastike, shkëlqimi i Armando Brojës po zbehet disi në sfidat e fundit. Ylli kuqezi për herë të parë nuk u preferua...

Video/ Broja pika kyçe e Southemptonit, hyn si zëvendësues dhe fiton penallti

Sulmuesi shqiptar Armando Broja u fut në pjesën e dytë, por menjëherë ishte në qendër të vëmendjes. Broja ka qenë protagonist edhe në sfidën...

Broja pranë rikthimit në “Stamford Bridge”? Chelsea në kërkim të një golashënuesi

Chelsea kërkon të transferojë një sulmues në verë dhe emri i parë në listë thuhet se është Jonathan David, i cili po shkëlqen me...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -