- Advertisement -

TAG

arben kraja

Skandali i patronazhistëve e bën Reformën në Drejtësi mavi/ Pothuaj të gjithë prokurorët e SPAK janë votues të bindur të Edi Ramës dhe Rilindjes

Edhe pse na ndajnë plot tetë ditë nga zgjedhjet e vitit 2021, votuesit shqiptarë do të kenë mundësi të bëjnë dy zgjedhje. Ata do...

Rilindja vodhi të dhënat nga e-albania/ Pas kreut të SPAK edhe ai i SHISH-it votues i PS-së

Pas kreut të SPAK, Arben Kraja edhe kreu i SHISH, Helidon Bendo sipas PS-së rezulton si votues i sigurtë edhe kreun e SHISH-it. Madje,...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...

SPAK? What the fuck!

Nga Enkel Demi Duhej që SPAK-u të dilte në pah. Zgjedhjet e reja po afrojnë. Qeveria duhet të bëjë ndryshime në Kushtetutë që montojnë diktaturën,...

“Urdhër arresti” për të vdekurit, Kreu i SPAK: Në gjendjen civile nuk ishin regjistruar

Pas publikimit të lajmit se dy komisionerë të PS e PD të përfshirë në dosjen 339, kishin ndërruar jetë, por pavarësisht kësaj, SPAK dhe...

Ambasadori italian takon kreun e SPAK: Mbështetje për punën tuaj në luftën ndaj krimit dhe korrupsionit

Ambasadori i Italisë në Tiranë Fabrizio Bucci ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e SPAK Arben Kraja. Mësohet se ky takim është...

SPAK i përgjigjet Aleancës për Teatrin: Po hetojmë, kallëzimet janë bashkuar

SPAK i ka kthyer përgjigje Aleancës për Teatrin në lidhje me kërkesën e dërguar për informacion në lidhje me dy kallzimet e para të...

Ish-të përndjekurit letër të hapur ambasadores Yuri Kim: Reforma në Drejtësi është komplot komunist!

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë Tiranë më 26.05.2020 Letër e hapur : Drejtuar: Shkëlqesisë se Saj Znj.Yuri Kim, Ambasadore e SHBA në Shqipëri! E nderuar...

“U shit si meritë”, Hoxha: Kamioni me 1.3 ton kokainë u prit me “nderime” në Shkodër dhe u përcoll me “respekte” në Pogradec

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar aksionin e sotëm në Maqedoninë e Veriut, ku u sekuestrua një sasi prej 1.3 ton kokainë. Kamioni më lëndën narkotike...

Zbardhet takimi mes ambasadorit Soreca dhe kreut të SPAK: Folëm për zbatimin e ligjit të ri dhe për masat parandaluese

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja. Pas takimit mes tij dhe Krajës,...

Latest news

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...
- Advertisement -