- Advertisement -

TAG

Arben Bajo

Për Arben Bajon dhe ata që flasin pas vdekjes

Nga Enton Abilekaj Ishte ndër skulptorët më të mirë, jo ndër 122 deputetët që votojnë sipas urdhrit, jo ndër 200 biznesmenët më të mëdhenj, po...

Humb jetën artisti Arben Bajo nga Covid-19, ishte në gjendje të rëndë te Infektivi

Skulptori i njohur Arben Bajo, i cili ishte infektuar me Covid, ka ndërruar jetë sot në spital. Bajo ndodhej në gjendje të rëndë dhe i...

Apel për artistin Arben Bajo: I intubuar te Infektivi, ka nevojë për gjak nga një person që ka kaluar Covid-in

Skulptori dhe pedagogu në Akademinë e Arteve Arben Bajo, 53 vjeç ka nevojë urgjente për gjak. Apelin e bëjnë kolegët e tij artistë, të cilët...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -