- Advertisement -

TAG

anëtare e Gjykatës Kushtetuese

Zëri i Amerikës: Presidenti Meta padit kryetarin e KED-së për shkelje të rënda

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, njoftoi se do të kallëzojë penalisht në prokurori të hënën kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtesi, Ardian Dvorani,...

“Betimi” i Arta Vorpsit/ Flet noterja: Kam bërë vetëm detyrën time (film)

Pas betimit të Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka reaguar vetë noterja e cila legalizoi letrat që në mënyrë të argumentueshme anti-kushtetuese,...

Meta zbardh dekretin, ja arsyet pse zgjodhi Xhaferllarin gjyqtare në Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta ka zbardhur sot dekretin e zgjedhjes së Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese dhe jo Arta Vorpsit. Meta thekson se parlamenti...

Zëri i Amerikës: Kaos me Gjykatën Kushtetuese, dy emra për një post

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit...

Latest news

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...
- Advertisement -