- Advertisement -

TAG

Ambasadori

Ironia e kryeministrit bullgar: Jam i lumtur që drejtova një qeveri të rrëzuar nga ambasadori rus

Pas rrëzimit të qeverisë së tij me 123 votat e deputetëve, ish-kryeministri Kiril Petkov, është shprehur me ironi se ishte nder të drejtoja një qeveri që u rrëzua...

“Open Balkan”, ambasadori i SHBA-së në Serbi: Mbështesim përpjekjet për integrim rajonal

Nisma e 'Open Balkan' nxiti dyshimet e përkrahjes nga ana e SHBA-ve si një formë alternative ndaj anëtarësimit në BE. Dyshime të tilla, i...

Samiti i “Open Balkan”/ Përveç Abazoviçit, pjesëmarrës edhe ambasadorit amerikan në Serbi

Gjatë ditës së sotme dhe nesër në Ohër të Maqedonisë së Veriut po mbahet Samiti i rradhë i Open Ballkan ku ndryshe nga herët...

“Të Bashkuar me Ukrainën”, Yuri Kim takohet me Olta Xhaçkën dhe ambasadorin Shkurov

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim është takuar ditën e sotme ambasadorin e Ukrainës Volodymyr Shkurov dhe Ministren e Punëve të Jashtme Olta...

Integrimi në BE, ambasadori holandez: Shqipëria dhe Maqedonia janë gati!

Jemi gati që të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, të paktën kështu u shpreh nga Shkodra, ambasadori holandez në Shqipëri, Reinout...

LDK, reagon për skandalin e ambasadorit në Slloveni: Qeveria të pranojë Komisionin Hetimor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar për rastin e Ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishajt, për të cilin mediat...

Mediat sllovene zbulojnë një skandal të madh financiar, i përfshirë edhe ambasadori i Kosovës

Mediat sllovene e kanë zbuluar një skandal të madh financiar, ku është i përfshirë Robert Golob, kryetar i Partisë së Lirisë. Në këtë aferë,...

Ambasadori italian, Bucci: Brenda këtij viti do të hapen negociatat me Shqipërinë

Ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci, nw një takim që pati në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, u shpreh optimist që këtë vit do...

OKB nis seancën e Këshillit të Sigurimit për Ukrainën, ambasadori Hoxha: Kriza duhet të zgjidhet përmes dialogut

Në seancën e Këshillit të Sigurimit për Ukrainën, që po zhvillon Organizata e Kombeve të Bashkuara, ka folur edhe ambasadori i Shqipërisë në OKB,...

Ambasadori, Jeff Hovenier: Askush nuk është i interesuar për Republika Srpska në Kosovë

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka folur edhe për çështjen e asociacionit duke deklaruar se çka kjo do të ishte është çështje për qeverinë e...

Latest news

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...

Bashkëshorti i saj erdhi nga Italia për ta kërcënuar, shqiptarja tregon historinë e dashurisë që nisi në 97-ën

“Në fund të fundit, e vërteta doli në pah, tani që zyra jote (naziste) në Tiranë është e mbyllur, duhet të jesh më e...
- Advertisement -