- Advertisement -

TAG

Alphonse De Beauchamp

Ali Pashë Tepelena konsullit francez : Nëna Hanko, frymëzuesja ime

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 29 Janar 2017 Në librin e Alphonse De Beauchamp, me titullin « Jeta e Ali Pashës » – botuar në korrik të 1822...

Ali Pashë Tepelena-konsullit francez: Nëna Hanko, frymëzuesja ime

Nga Aurenc Bebja Në librin e Alphonse De Beauchamp, me titullin « Jeta e Ali Pashës » – botuar në korrik të 1822 në Paris –...

Latest news

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Biden do të urdhërojë shtim të prodhimit

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden tha se do të urdhërojë rritjen e prodhimit të shiringave dhe furnizimeve të tjera për të rritur vaksinimin...
- Advertisement -