- Advertisement -

TAG

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit

Pushoi çështjen ndaj Maznikut, gjyqtari i Tiranës përfundon në SPAK

Gjykata e Posaçme e Apelit ka pranuar këtë të premte kërkesën e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për kallëzimin ndaj gjyqtarit të Gjykatës së...

Pedagogu Ergys Mërtiri rrëfen shoqërimin në polici: Më kërcënuan që të mos filmoja

Pedagogu i njohur Ergys Mërtiri ka treguar në News 24 detaje nga shoqërimi i tij i dhunshëm në polici, bashkë me 3 aktivistë të...

Mehdi Malkaj: Adoleshentët që shkatërruan pronën publike hëngrën dru. Po neve që e mbrojmë, pse na rrahin?

Aktori i mirënjohur shqiptar Mehdi Malkaj, ka qenë sot i pranishëm në protestë për Mbrojtjen e Teatrit, së bashku me shumë aktivistë të tjerë. Malkaj...

Edmond Budina në protestën para Ministrisë së Brendëshme: Duhet t’i themi ndal dhunës së policisë së pushtetit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dalë në protestë ditën e sotme  në sheshin përpara Ministrisë së Brendshme. Protesta ka ardhur pasi sipas tyre janë...

Arkitekti Astrit Seranaj flet për shoqërimin në komisariat: Jam keqtrajtuar, në të gjitha institucionet tona ka dhunë

Sot, në Tiranë u mbajt një protestë nga ana e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, pasi aktivistët pretentojnë se gjatë shoqërimit të tyre dje,...

Aleanca për Teatrin në protestë: Nuk tërhiqemi, kërkojmë dorëheqjen e Ardi Veliut

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit janë mbledhur për të protestuar në afërsi të Ministrisë së Brendshme, pasi ditën e djeshme disa anëtarë të kësaj...

Pas arrestimit të 4 aktivistëve, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sot protestë, ja 3 kërkesat

Një ditë pas shoqërimit të 4 aktivistëve nga policia, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar për protestë. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit deklaron se...

Shkrimtari Agron Tufa: Kjo diktaturë duhet rrëzuar me forcë, nuk bie dot me votë

Shkrimtari i mirënjohur, Agron Tufa, i cili gjendet në ekzil ka reaguar shumë ashpër në lidhje me arrestimin e aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen...

Edi Rama ka rrjedh/ Arrestohen anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Ja cilët janë të ndaluarit

Anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë ndaluar gjatë mbrëmjes nga Policia e Tiranës, për t’u shoqëruar më pas në komisariatin numër 1. Ata...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, tjetër padi në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit në Strukturën e Posaçme Antikorrupsion gjyqtarin e Tiranës, Sokol Tona, për akuzën e “shpërdorimit të detyrë” dhe “korrupsion”. Padia...

Latest news

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...
- Advertisement -