Fjalë kyçe: Albin Kurti

Mejtime / Nga Media -

E tash Kosovë pa m’thuj si je?!

Nga Bledian Koka Dje drejtësia e Kosovës dha dy vendime. I pari ishte lirimi i Fatmir Limajt nga akuzat për korrupsion. I dyti ishte ndalimi dhe shoqërimi me forcë i…

Rrokull Shqipërisë / Nga Media -

Arrestohet Albin Kurti

Policia e Kosovës ka arrestuar paraditen e kësaj të premteje ish-kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Kurti u prangos pas urdhrit të lëshuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës një ditë…

OpEd / Nga Media -

Kush janë hajnat që arrestuan Albin Kurtin

Nga Ilir Babaramo Dhe këtë nëntor Albin Kurti ka përfunduar sërish në pranga. Arrestimi i themeluesit të Vetëvendosjes ndodh në një moment politik shumë interesant. Partia e Hashim Thacit dhe…