- Advertisement -

TAG

akademiku

Akademiku Artan Fuga rendit tetë funksionet që nuk duhet të kryejë opozita

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka reaguar pas zhvilimeve të fundit në Partinë Demokratike. Në 17 korrik do të mbahet Kuvendi Kombëtar...

Vendimi i “Kushtetueses” për Teatrin? Edhe viktima edhe dhunuesit thërritën “fituam”

Osht ça pipthi! Nga media lexova vendimin për vendimin për prishjen e teatrit: për, për, për! Hapa sytë, nga brenda ndjeja një qeshje, pastaj qarje, pastaj...

Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Nga Artan Fuga Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme të z. Basha do të ishte një gafë politike e PD. Do të ishte një gafë e madhe...

Mbreti dhe dikush tjetër

Nga Mehmet Elezi Shteti i mbretit Zog i kishte dhënë albanologut Norbert Jokli 5000 franga zvicerane (të atëhershme) me përfundue fjalorin etimologjik të gjuhës shqipe....

Profesor Artan Fuga mposht koronavirusin

Akademiku Artan Fuga ka njoftuar se prej 17 ditësh ka qenë i infektuar me COVID-19. Në një postim në llogarinë e tij në facebook, profesor...

“Ja vdekje ja pushtet!”. A ka ministri të çmendurisë në këtë vend?

Nga Artan Fuga Ja Vdekje ja Pushtet !!! Si është e mundur kjo batërdi, ky krim, kjo çmenduri? Ministria e shëndetit publik njofton për shtim të të infektuarve...

Kur profesorin duan ta marrin për të “rrjedhur” (film)

“Shoqëria piramidale” është libri më i fundit i akademikut të njohur, Artan Fuga. Ai ishte i ftuar këtë të enjte në “ABC-në e mëngjesit”,...

Artan Fuga letër të hapur Metës dhe Ramës: Shkarkoni Besa Shahinin

Akademiku i njohur Artan Fuga i ka dërguar një letër publike Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama ku kërkon të thirret për...

Ndahet nga jeta akademiku Arben Puto

Ka ndërruar jetë akademiku dhe historian i njohur Arben Puto. Profesori mbylli sytë në moshën 92-vjeçari. Arben Puto, ka një karrierë të gjatë akademike, një...

Latest news

Doza e tretë e vaksinës, Maqedonia e Veriut merr vendimin, rekomandohet për tre kategori qytetarësh

Maqedonia e Veriut rekomandon dozën e tretë të vaksinës për gjithë qytetarët mbi 60 vjeç, punonjësit shëndetësorë dhe personat me imunitet të dobët. Ministri...

Ministria e Brendshme e Kosovës ka lëshuar mbi 6.000 targa të përkohshme për tri ditë

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka njoftuar se prej 20 shtatorit e deri në përfundim të ditës së mërkurë, më 22 shtator,...

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë: Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të enjten pas bllokadave të krijuara në pikat kufitare Jarinjë...
- Advertisement -