- Advertisement -

TAG

aeroporti

Ulja e avionit në Kukës, reagon PD: Fluturimi u bë nga Rinasi, aeroporti nuk ka certifikatë sigurie

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me aterimin e avionit të parë në aeroportin e Kukësit. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se...

Del lista, ja 12 fluturimet që do të kryhen nesër nga Rinasi

Aeroporti ‘Nënë Tereza’ ka publikuar listën e fluturimeve të konfirmuara për ditën e nesërme. Krahas publikimit të listës, aeroporti i bën thirrje udhëtarëve që të...

Aeroporti në Turqi kthehet në spital për të infektuarit, kryebashkiaku i Stambollit: Po e shkatërroni

Qeveria Turke ka vijuar masat ndaj pandemisë globale të shkaktuar nga koronavirusi duke ndërtuar spitale për tu ardhur në ndihmë të prekurve me Covid-19....

Aeroportit në Kukës i del bari

Ende pa u vënë në punë, aeroportit të Kukësit do t’i duhen investime të reja. Shkurret kanë mbërritur gati në pistën e aeroportit. Edhe rrethimi...

Avioni ushtarak përplaset sapo ngrihet nga aeroporti, nëntë të vdekur në Porto Riko

Një avion ushtarak është aksidentuar ditën e sotme, duke shkaktuar 9 të vdekur. Aeroplani i përkiste Gardës Kombëtare të Ajrit të Porto Rikos dhe...

Sulmohet aeroporti në Siri, 14 viktima

14 persona kanë humbur jetën pasi një aeroport ushtarak në Siri u vu nën sulm me raketa. Mediat shtetërore siriane thanë se disa raketa goditën...

Stacioni i trenit në Tiranë drejt transformimit, lidhje e re edhe me aeroportin

Stacioni i trenit të Tiranës do të rivendoset në vendin e tij historik. Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka miratuar shtesën e grantit në masën...

Transporti ajror, rajoni me 2-3 aeroporte, Shqipëria me një

Gjatë viteve të fundit vendet e Ballkanit Perëndimor kanë njohur zhvillim sa i përket transportit ajror të pasagjerëve. Serbia është i vetmi vend që ka...

Mesila Doda: Situatë e padurueshme!

Deputetja Mesila Doda ka reaguar mjaft ashpër për rritjen deri në 70 për qind të linjave të avionëve. Ky shtrenjtim galopant bëhet në vigjilje...

Një selfie me Nënë Terezën Foto LSA / Adnan Beci

Shtatorja e Nënë Terezës prej disa kohësh është shpërngulur nga aeroporti i Tiranës në Rinas në afërsi të pikës kufitare me Maqedoninë në Qafë Thanë. Autoritetet...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -