- Advertisement -

TAG

6 te vdekur

Kosova regjistron gjashtë viktima dhe 730 të infektuar me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të premten gjashtë viktima me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast...

Gjashtë të vdekur dhe 587 raste të reja nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 587 raste të reja nga 2.813 testime të kryera. Sipas IKShPK në orët  fundit janë raportuar...

Kosova regjistron gjashtë viktima dhe 592 raste me koronavirus

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të shtunën 592 raste me koronavirus, pas testimit të 3.177 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit...

Kosovë: Gjashtë viktima dhe 363 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi të shtunën se gjashtë pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar edhe 363 raste të reja me COVID-19,...

6 të vdekur dhe 309 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 6  të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 309 raste të...

6 të vdekur dhe 145 të infektuar me koronavirus brenda ditës në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 6 persona ndërruan jetën për shkak të koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmojnë...

6 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orëve në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 6 persona, ndërkohë që numri në total i viktimave ka shkuar në...

Koronavirusi, revoltë në 27 burgje të Italisë, 6 të vdekur

Pezullimi i bisedimeve  me familjarët për shkak të emergjencës së shkaktuar nga koronavirusi ka hedhur në protestë të dënuarit në 27 burgje të Italisë. Deri...

Gjermani, të shtëna me armë në Rot am See, 6 të vdekur, ndalohet agresori

Të paktën 6 persona kanë mbetur të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në Rot Am See, një qytet në perëndim të Nurembergut në Gjermani. Sipas...

Aksident i rëndë në Itali, shoferi i dehur përplas për vdekje 6 turistë, plagosen 11 të tjerë

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Lutago të Italisë, ku për pasojë humbën jetën 6 persona...

Latest news

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...
- Advertisement -