- Advertisement -

TAG

5 raste të reja

5 raste të reja në Gjirokastër, pedagogia infekton familjen dhe të afërmit

5 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Gjirokastër. Bëhet me dije se rastet e reja janë familjarë, dhe kontakte të afërta...

5 raste të reja brenda 24 orëve, shkon në 969 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Mirela Cami, Drejtore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor ka konfirmuar 5 raste të reja me koronavirus duke e çuar në 969 numrin...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 15 raste të reja, shkon në 212 numri i të prekurve

Zv/ Ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli nëpërmjet një komunikimi zyrtar është shprehur se gjendja aktuale në Shqipëri për koronavirusin ka patur...

Latest news

Protesta e maturantëve/ MASR analizon pyetjet, Kushi: Ulim kufirin minimal të pikëve për çdo notë (Film)

Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar përmes një video-mesazhi në lidhje me shqetësimin e maturantëve për testin e matematikës. MASR menjëherë...

Meta kthen ligjin “Për sektorin minerar”: Ul të ardhurat në buxhet, heq të drejtën e pronës, shkel rëndë Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar kthimin në Kuvend të ndryshimeve ligjore “Për sektorin minerar”. Sipas Kreut të Shtetit, amendamentet, jo vetëm janë...

Ky është 26-vjeçari nga Lushnja që e dhunuan dhe e hodhën në rezervuar

Ky është 26-vjeçari Fridman Xhaferraj i cili u dhunua dhe më pas u hodh në rezervuarin e Gjançit në Korçë ku u gjet pa shenja jete....

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...
- Advertisement -