- Advertisement -

TAG

40-vjeçar shqiptar

Shqiptari në gjendje të dehur përplas për vdekje motoristin në Itali, dënohet me 7 vjet burg

Një 40 vjeçar shqiptar është dënuar me 7 vite burg në Itali pasi shtypi me makinë një shtetas rumun. Bëhet fjalë për shtetasin Naim Xhumari...

I gjendet 1.5 kg drogë në dhomën e gjumit, arrestohet në Itali marangozi shqiptar

Një 40 vjeçar shqiptar i cili punonte si marangoz në Itali ka rënë në prangat e policisë pasi iu gjet në dhomën e gjumit...

Belgjikë, 40-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në kanal

Një 40-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një kanal në Vinderhoute, Lievegem të Belgjikës. Sipas medias belge “Het Laatste Nieuws”, trupi i shqiptarit u...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -