- Advertisement -

TAG

11 viktima

Shifra alarmante në Kosovë/ 11 viktima nga Covid-19 dhe 205 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata vijon të jetë alarmante në Kosovë nga pandemia e koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit 11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e...

Pallati nën flakë/ Humbin jetën 11 persona dhe 10 të plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Republikën Çeke. 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 10 kanë mbetur të lënduar pas një zjarri që përfshiu...

185 të infektuar dhe 11 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka shënuar 185 të infektuar dhe 11 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Rritje ka shënuar kjo e shtunës...

Latest news

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen Mesila Doda e Shpëtim Idrizi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...

Dhuna e frikshme/ Policia arreston protestuesit patriotë të PDIU-së. Policët nuk lejojnë njerëzit të shkojnë te Kryeministria (film)

Dhuna e policisë ndaj protestuesëve patriotë të Shoqatës “Çamëria” dhe PDIU-së ka qenë e paprecedentë. Janë me dhjetra të arrestuarit, kurse policia nuk ka...
- Advertisement -