- Advertisement -

TAG

10 të vdekur

Konfirmohen 482 raste të reja me koronavirus në Greqi, 10 të vdekur në 24 orët e fundit

Autoritetet në Greqi njoftuan sot 482 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 46 shoqërohen me shpërthime të njohura dhe 19...

Italia regjistron 10 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi, rriten rastet e reja

Janë rritur sërish rastet e reja me COVID-19 në Itali. Sot autoritetet shëndetësore italiane kanë deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistuar 1370...

Rrëzohet avioni në Teksas, 10 të vdekur

Dhjetë persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni në aeroportin e Teksasit në SHBA duke vrarë të gjithë personat në...

Latest news

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Festa e Pavarësisë në kohë pandemie, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Këtë vit Festa e Flamurit këtë vit do të festohet në kushte pandemie,...

Të mbaruarit/ Policët e Edi Ramës i mbath Gjermania me 200 palë këpucë, po tenderat e Sandër Lleshit?

Policia Federale Gjermane i ka dorëzuar dje njësisë speciale RENEA dhe grupit të gatshëm të policisë (njësia Tiranë) 200 palë këpucë shërbimi me vlerë...
- Advertisement -