Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sulmoi gjyqtarin Xhaja pas ndeshjes, Disiplina dënon presidentin e Laçit, Pashk Laska

Nga Klodiana 0

Komisioni i Disiplinës ka marrë në shqyrtim çështjen e Pashk Laskës, presidentit të Laçit që nuk e ka për herë të parë ballafaqimin me vendimet e këtij komisioni.

Laska është dënuar për sjellje të gabuar ndaj zyrtarëve të ndeshjes Laçi-Teuta 1-1, teksa është dënuar me 8 javë pezullim. Por, vetë disiplinori ka vendosur ta zbusë dënimin, duke e përgjysmuar atë në 4 javë dhe duke e lënë në provë Laskën për një periudhë 6-mujore.

Vendimet e disiplinës

1. Zyrtari i KF Laçi, Pashk Laska, për sjellje të gabuar ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a.të KDS, dënohet me 8 (tetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti. Në zbatim të nenit 19 të KDS, zyrtarit i ndalohet hyrja dhe qëndrimi në dhomat e zhveshjes, stolin e rezervave dhe territorin përreth fushës.
2. Në zbatim të nenit 32 të KDS, pezullimin e pjesshëm te ekzekutimit të dënimit duke shlyer detyrimisht gjysmën e duke vendosur zyrtarin ne provë për një periudhë 6 (gjashtë) mujore.
3. Kundër vendimit lejohet ankim brenda 3 (tre) ditëve përpara Komisionit të Apelit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej