Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sulm në Paris, agresori vret një person plagos disa të tjerë

Nga Klodiana 0

Rreth orës 14.00 të së premtes një person u përpoq të godiste me thikë, disa kalimtarë – të paktën 4 – në një zonë pranë kryeqytetit të Francës, Paris.

Një nga personat e plagosur ka ndërruar jetë, sipas raportimeve të mediave franceze të cilat shtojnë se autori i sulmi është ekzekutuar nga agjentët e policisë pran një supermarketi.

Televizioni francez BFMTV raporton se dhe dy agjentë të tjerë kanë mbetur  të plagosur, ndërkohë që Lë Parizien shkruan se zona u rrethua nga autoritetet menjëherë./abcnews.a

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej