Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studentët e Universitetit të Shkodrës, i hedhin bojë të zezë rektorit (film)

Nga Klodiana 0

Një incident ka ndodhur sot në Universitetin e Shkodrës, ku një studente i ka hedhur bojë rektorit të Universitetit të Shkodrës, Adem Bekteshi.

Mësohet se në universitet është mbledhur komisioni i etikes lidhur me protestën e studentëve dhe thyerjen e xhamit tek godina e re e fakultetit ekonomik, ku ka marrë në shqyrtim përjashtimin e një studenteje e cila shfaqet duke thyer xhamin.

Ende pa mbaruar mbledhja, një tjetër studente është çuar duke i hedhur bojë, në kokë dhe trup rektorit të Universitetit të Shkodrës, Adem Bekteshi.

Vendimi për përjashtimin e studentes nuk është marrë akoma dhe pritet të merret në vijimësi sepse mbledhja vazhdon.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej