Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ronaldo: Kur fiton Barcelona është meritë e Messit, kur humbet e ka fajin Kutinjo ose Valverde

Nga Klodiana 0

Duke folur për eleminimin spektakolar të Barcelonës nga Champions League, Ronaldo Nazario da Lima ka thënë se Messi kurrë nuk fajësohet për humbjet e skuadrës spanjolle.

Legjenda e Brazilit tha se kur Barcelona fiton ndodh për shkak të Messit dhe kur gjigantët spanjollë humbin është për shkak të trajnerit Ernesto Valverde ose  futbollistit Philippe Coutinho.

Ndeshjen e parë ata ishin një ekip i mrekulluaeshëm me lojtarin më të mirë në Botë, Messin. Në ndeshjen e dytë, unë dëgjova se ata humbën për shkak të Valverde, Coutinho dhe jo për shkak të Messit. Kur fiton Barcelona, kjo i atribuohet Messit. Është një mungesë e madhe respekti për të gjithë lojtarët dhe stafin e stërvitjes. Është e padrejtë. ”, përfundoi legjenda braziliane.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej