Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh i Sportit”

Nga Ejona 0

Ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare legjenda e gjimnastikës shqiptare, Gani Mezini.

Kujtojmë që Mezini këtë vit mori nga presidenti i Republikës titullin “Mjeshtër i Madh i Sportit”.

 Mezini gjithashtu “Qytetar Nderi i Vlorës”, është një ndër 10 sportistët më të mirë vlonjatë të shekullit të 20-të e ndër 100 sportistët më të mirë shqiptarë të këtij shekulli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej