Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sot zgjedhjet parlamentare në Greqi, 150 mijë shqiptarë kanë të drejtë vote

Nga Ejona 0

9.9 milionë grekë do të zgjedhin sot deputetë nga 20 parti për zgjedhjet parlamentare në vend.

Kandidatë në këto zgjedhje janë edhe shqiptarë nga rradhët e minoritetit të cilët krahasuar me ata të zgjedhjeve bashkiake para një muaji, janë më të paktë në numër.

Në këto zgjedhje mbi 150 mijë shqiptarë shqiptarë dhe minoritarë grekë që kanë marrë nënshtetësinë kanë të drejtën e votës.

Kjo fushatë nuk ka kaluar pa kritika nga radhët e analistave, të cilët në tërësi e kanë cilësuar si një fushatë të mërzitshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej