Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sot zgjedhjet në BE/ Basha thirrje shqiptarëve të votojnë të djathtën

Nga Ejona 0

Sot kanë nisur zgjedhjet në BE ku qytetarët e Bashkimit Europian do të zgjedhin drejtuesit e rinj.

Kreu i PD, Lulzim Basha nëpërmjet një video live nga selia blu i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve për të votuar partitë simotra të Partisë Popullore Europiane.

“Zgjedhjet e për parlamentin Euriopian janë një betejë për ta mbajtuë Europen të fortë të bashkuar për të siguruar anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Kërkesa ime ndaj jush është ti drejtoheni kutive të cvotomit dhe të zgjdhini Partinë Popullore Europiane.

Të zgjidhni partitë simotra të partisë Popullore Europiane, partisë që ka udhqëhequr Europën, votoni dhe në këtë mënyrë keni votuar për të përmirësuar pozitat tuaja si shtetas në vendet anëtare të BE, për një parti të vizioni Europian të një Europë të plotë”, u shpreh Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej