Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, DASH tregon nëse keni fituar

Nga Klodiana 0

Departamenti Amerikan i Shtetit do të publikojë sot listën e plotë të përgjigjeve për fituesit e lotarisë amerikane.

Përgjigjet që pritet të merreshin më 5 maj, u shtynë për në 6 qershor për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Pasditen e kësaj të shtune rreth orës 18:00, të gjithë qytetarët do mund të njihen me faktin nëse janë fitues apo jo të  “Green Card” apo siç njihet ndryshe si lotaria amerikane.

Lotaria amerikane, e njohur ndryshe si “Green card” ka afro dy dekada e gjysmë që aplikohet edhe për shqiptarët, që pas mbërritjes së demokracisë.

Viti pas viti me mijëra shqiptare dhe familjet e tyre janë bërë fitues të kësaj lotarie dhe kanë nisur një jetë të re në SHBA.

Por vitet e fundit interesi për të aplikuar për Lotarinë Amerikane është rritur ndjeshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej