Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sllovaki/ Autobusi me studentë përplaset me kamionin, 12 persona humbin jetën

Nga Klodiana 0

Një aksident ka ndodhur këtë të mërkurë në perëndim të Sllovakisë, ku një kamion është përplasur me një autobus të pasagjerëve, duke lënë 12 persona të vdekur.

Aksidenti ka ndodhur në një ditë me shi, afër qytetit, Nitra, 90 kilometra në lindje të kryqytetit, Bratisllavë, transmeton agjencia e lajmeve, Reuters, shkruan Rel.

Kamioni ka mundësi të ketë qenë shumë i ngarkuar, duke shkaktuar përplasje me anën tjetër ku ka qenë autobusi, ka thënë ministrja e Brendshme, Denisa Sakova, pak para se të nisej në vendin ku ka ndodhur aksidenti.

Ajo ka thënë se autobusi më pas ka dalë nga rruga, dhe disa njerëz kanë mbetur të bllokuar në të. Në mesin e të vdekurve janë edhe katër nxënës të shkollave të mesme. Kryeministri sllovak, Peter Pellegrini ka thënë se ai do ta ndërpresë një vizitë zyrtarë në Qipro një ditë më herët për t’u kthyer në Sllovaki.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej