Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sizmiologu flet pas lëkundjeve të tërmetit: Nuk ka vend për panik, janë pasgoditje rutinë

Nga Ejona 0

Pak minuta më parë një tërmet 4,3 ballë tronditi sërish Shqipërinë duke krijuar panik tek qytetarët.

Sizmiologu Rexhep Koçi i bën thirrje qytetarëve në Tiranë, Durrës e Vorë të ruajnë qetësinë pas lëkundjeve pasi sipas tij ky tërmet është në funksion të rutinës, pas tërmetit kryesor të 26 nëntorit.

“Para disa minutash është regjistruar në veri të Durrësit, me magnitudë 4.3 në thellësi 29 kilometra. Unë jam në Kryevidh dhe nuk e kam dëgjuar. Kjo lëkundje është në funksion të asaj rutine, që ndjekin tërmetin kryesor. Nuk ka vend për t’u shqetësuar apo ngjallur panik”, shprehet sizmiologu Koçi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej