Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Situata buxhetore/ Familjet në nevojë dhe pensionistët shanse minimale për shpërblime në fund të vitit

Nga Ejona 0

Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore në lidhje me shpërblimet e pensionistëve dhe familjeve në nevojë në fund të vitit.

Pothuajse çdo vit, qeveria ka dhënë nga 3 mijë deri në 5 mijë shpërblime fundviti për pensionistët dhe familjet në nevojë. Shuma totale që nevojitet është rreth 3 miliardë lekë ose 30 milionë dollarë.

Në një situatë të shtrënguar financiare në të cilën ndodhet vendi dhënia e shpërblimit të pensionistëve do të kërkojë një tjetër ndryshim në buxhetin e këtij viti.

Sipas ministres së financave, Anila Denaj përgjigja për shpërblimet do të merret në fillim të dhjetorit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej