Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shtohet misteri për Festim Laton. Ndoshta është gjetur i mbytur në një kanal në Amsterdam

Nga 27.al 0

Sipas “Omroep Gelderland”, policia gjeti trupin e 43-vjeçarit Festim Lato.

Shtëpia e Festim Latos në Afferden të Holandës

Omroep Gelderland” fillimisht bëri me dije se trupi i tij ishte gjetur në Nijmegen. Policia njoftoi të dielën në mbrëmje që trupi i gjetur ndoshta ka të bëjë me një krim.

Mbetjet mortore të Festim Latos sipas këtij burimi të ri informativ nuk janë gjetur pranë shtëpisë së tij, por në kanalin Amsterdam-Rhein pranë Nigtevecht.

Policia ka njoftuar se 43-vjeçari shqiptar u raportua i humbur nga familja e tij.

Në vitet e fundit, Lato ka qëndruar në një shtëpi të largët në Afferden, në komunën e Druten.

Më herët media holandeze e e ka raportuar Festim Laton si një tregtar të falimentuar karburanti, i cili përndiqej nga një ushtri kreditorësh (borxhlinjsh).

https://www.omroepgelderland.nl/nieuws/2417127/RECTIFICATIE-Lichaam-Albanese-politicus-niet-in-Nijmegen-maar-bij-Nigtevecht-aangetroffen

Policia holandeze dyshon për një polak të vrarë jo për Festim Laton, i cili rezulton i zhytur në miliona euro borxhe

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej