Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shtohen rastet tek “Infektivi”, si është gjendja shëndetësore e 80 pacientëve

Nga Klodiana 0

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjendja në spitalin Infektiv është rënduar.

Raportohet se te “Infektivi” po trajtohen 80 pacientë, 8 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 1 tjetër pacient është i intubuar.

Ndërkohë në 24 orët e fundit 90 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në vendin tonë. Kështu, numri total i të infektuarve shkon në 2,752.

Gjithashtu ministria e Shëndetësisë njoftoi se brenda ditës kanë humbur jetën 3 persona të tjerë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej