Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiptarja shkëlqen në Gjermani, shpallet studentja më e mirë

Nga Klodiana 0

Shqiptarët kanë dëshmuar me prova se kur puna e tyre respektohet dhe promovohet siç duhet, ata dinë të korrin suksese të admirueshme në vend të ndryshme të botës. Kështu një shembull pozitiv vjen nga Gjermania, i cili duhet të shërbejë me patjetër si busull për të rinjtë tanë kudo ata ndodhen.

Të rinjtë shqiptarë në vende të ndryshme të botës po arrijnë suksese të mëdha duke i bërë të gjithë krenarë me arritjet e tyre.

Në mesin e tyre është edhe Elona Morina nga Rahoveci e cila fal përkushtimit të madh gjatë studimeve arriti që të shpallet si studentja më e mirë e huaj në Universitetin Teknjik te Ingolstadt-it ne Gjermani (Techniche Hochschule Ingolstadt).  Mediat kosovare shkruajnë se vajza e re shpreson të kthehetnë Kosovë për të vijuar biznesin e saj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej