Shqiptari komandonte nga burgu bandën e krimit në Itali, bashkë me të edhe tre të rinj shqiptarë përfundojnë në pranga

Duhet të lëçisni

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Javën e kaluar karabinierët italianë kanë vënë në pranga të riun shqiptar David Rebeshi i akuzuar për zhvatje të rëndë me mënyra mafioze.

Së bashku me Rebeshin u arrestuan edhe tre të rinj të tjerë shqiptarë pasi tentuan t’i merrnin disa mijëra euro një sipërmarrësi në Tuscania, në provincën e Viterbos, viktimë edhe më parë e grupit kriminal të drejtuar nga Ismail Rebeshi e Giuseppe Trovato.

Pak para se të arrestohej, Davidi i telefonon disa herë viktimës dhe i kërkon paratë. E kërcënon me vdekje dhe me hedhje në erë të lokalit.

Sipërmarrësi reziston pak, por kur luan kartën e vëllait, edhe rezistenca më e fortë bie. “Telefonoje, jepi”, i ulërin Davidi në telefon. “Thuaji që duhet të falënderojë Zotin, po të ishte jashtë do ishte më keq. Atij i pëlqen të hajë gjakun e të tjerëve”. Pastaj paralajmërimi final: “Nuk luhet me paratë e të tjerëve”.

Për gjyqtaren Savina Poli, e cila firmosi arrestin me burg, nuk kishte dyshime që ai i referohej vëllait, në burg prej rreth një viti. Për më tepër, Ismali është vënë në izolom pasi që nga burgu vazhdonte të drejtonte afaret e tij.

Më 5 shkurt, nga burgu i Cuneos, i dërgonte një mesazh Davidit, ku i shprehte shumë dyshime për drejtuesin e ri të kompanisë së tij të shit-blerjeve të makinave. E ngarkon me detyrën për të krijuar një kompani të re, me kunatën e tij. Kompani që u krijua dhe që bëri që shoqja e Ismailit dhe kunata të përfundonin nën hetim. Ajo që për hetuesit është e qartë është që mënyra e veprimit, e dhunshme dhe mafioze, vazhdon edhe pas arrestimit të Rebeshit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...